Pożyczka na dowód – co należy wiedzieć?

W przeróżnych dziwnych miejscach można znaleźć ogłoszenia o pożyczkach na dowód. Na słupach ogłoszeniowych, drzewach i ulotkach. To bardzo chwytliwa reklama, ponieważ wzięcie kredytu zwykle wiąże się z dodatkowymi utrudnieniami, zaś nie zawsze dysponujemy odpowiednimi dochodami, żeby bank nam ich udzielił. Dlatego kiedy widzimy sympatyczna ofertę dodatkowej gotówki bez formalności, chętnie sięgamy po numer telefonu, żeby skorzystać z oferty.

Jak działają pożyczki na dowód?

To nic innego, jak firmy pożyczkowe, które pożyczają kwoty pieniędzy rzeczywiście tylko na dowód, ponieważ nie potrzebują dodatkowej formalności. Mimo to musimy mieć jakiś dochód, żeby taką pożyczkę otrzymać, gdyż żadna szanująca się firma nie pożyczy nam pieniędzy, jeśli nie mamy z czego oddać. Oferta na dowód zwykle oznacza, że nie będzie nikt wymagał zaświadczenia o zarobkach czy dodatkowych zabezpieczeń.

Zalety pożyczek na dowód

Bez wątpienia główną zaletą jest to, że możemy mieć pracę tylko dorywczą, możemy mieć z przeróżnych źródeł, ponieważ firmę ogólnie interesuje dochód deklarowany a nie dokumenty. To spora zaleta dla kogoś, kto nie dostanie kredytu w banku a potrzebuje szybkiej gotówki. Niewątpliwą zaletą jest to, iż pieniądze po weryfikacji bardzo szybko trafiają na nasze konto, dzięki czemu nawet bardzo pilny wydatek jest szybko zrealizowany. Biorąc taka pożyczkę, firma na pewno nie sprawdzi naszej historii kredytowej, gdyż nie jest jej to potrzebne. Dlatego szansę mają również osoby, z dość nieciekawą historią kredytową.

Wady pożyczki na dowód

Firmy pożyczkowe mają szybkie i bardzo atrakcyjne oferty, ponieważ ich koszty są dużo wyższe niż w przypadku banku. Dlatego jeśli ludzie mają wybór, otrzymać pieniądze z banku czy firmy pożyczkowej z reguły wybiorą bank. Minusem jest też to, że nawet spłacając wszystkie raty w terminie, nie trafiamy do BIK, co oznacza, że w razie potrzeby dla banku będziemy mieli pustą historię kredytową. Bazując tylko na firmie pożyczkowej, będziemy mieli dobra opinię tylko dla tej jednej firmy, zatem jest to dość spory minus.

Leave a Reply